Příprava modelů pro CAE

CAE pracovní postupy jsou často významným způsobem zpomalovány, protože inženýři nemohou pracovat přímo s modely, které pochází z mnoha rozdílných CAD systémů. Modely v nativních formátech často nelze zpracovat a při použití přechodných formátů dochází ke zkreslení a ztrátám některých dat. Načtení takového modelu do konvenčního CAD systému založeném na útvarech modelu a jeho stromové struktuře pak způsobí, že model není možné editovat díky jeho složitosti. Práce s těmito modely se pak prodlužuje o dlouhé hodiny. Díky tomu se zrodila potřeba silného CAD nástroje umožňujícího snadnou a rychlou práci s modely různých typů, z různých systémů, editaci těchto modelů a jejich přípravu pro CAE analýzu.

Díky SpaceClaim Simulation software mohou CAE specialisté rychle a snadno připravit modely pro analýzy. Mohou rychle vytvořit zjendodušenou náhradu složitého modelu a následně ji použít pro simulaci a tím ji urychlit. To vše nezávisle na tom, ze kterého CAD systému model pochází. Díky práci s načteným modelem můžete věnovat pozornost pouze jeho přímé editaci, bez ohledu na jeho složitou stromovou strukturu, která by byla za normálních okolností editovatelná pouze v CAD systému, ve kterém byl model vytvořen.

Se SpaceClaim můžete:

  • Upravit model pomocí speciálních funkcí, umožňujících automatické odstranění některých prvků, jako jsou zaoblení, přechodové rádiusy, sražení, otvory a zjednodušit jej pro analýzu.
  • Velmi rychle a snadno opravit poškozené a neúplné modely díky speciálním automatickým funkcím. Vyhnete se několikahodinové namáhavé "ruční" opravě modelu.
  • Výsledky analýzy lze snadno promítnout modelu, rychle jej upravit a opět analyzovat.
  • Komunikovat s vývojovým týmem díky možnostem vkládání obrázků, fotorealistických fotografií a 3D poznámek přímo k modelům.
 
Ukázka práce ve SpaceClaim 2009

Speciální funkce SpaceClaim Vám pomohou model upravit, zjednodušit a připravit jej pro CAE analýzu.

Partnerská řešení inženýrských analýz

Abychom si mohli být jisti, že dodáme zákazníkovi pracujícímu v oblasti přípravy CAE analýz skutečně špičkový software, neustále spolupracujeme s vývojáři předních světových analytických softwarů, jako jsou:

ALGOR a SpaceClaim nabízejí kompletní řešení pro přípravu i samotnou analýzu modelu, což dělá celý proces skutečně efektivním. Spojili jsme tyto dva softwary, abychom Vám poskytli kompletní řešení pro přípravu modelů k analýze a editaci geometrie pro optimalizaci designu za zlomek času.

ANSYS je světově uznávaný simulační software pro optimalizaci vývojového procesu a ve spojení se SpaceClaim poskytuje zákazníkům kombinaci řešení pro analýzu a zjednodušení modelů nezávisle na původním CAD systému a na tom, jak a kde byly vytvořeny. Toto spojení poskytuje vynikající časy přípravy i samotné analýzy.

Blue Ridge Numerics jako producent CFdesign ve spojení se SpaceClaim umožnuje inženýrům úspěšně provádět studie tečení a tepelných vlastností produktu bez CFD (computational fluid dynamics). Tím jsou výrazně sníženy náklady, které by jinak musely být vynaloženy na testování skutečných prototypů.

SpaceClaim je také partnerem COMSOL, Bunkspeed a Rhinoceros, což zákazníkům umožňuje zvládat jejich práci tak rychle a snadno, jak jen to je možné.

 Novinky

Edgecam 2018 R2 CZ

Máme pro Vás novou verzi Edgecam 2018 R2 v české lokalizaci! Tato verze přináší jako vždy spoustu novinek a vylepšení, takže věříme, že se Vám s ní bude dobře pracovat! Instalaci stahujte na Zákaznickém portále NEXNET, a.s. V případě potřeby kontaktuje technickou podporu na bezplatné line 800 876 088. .

 

Výpadek pevných linek

Vážení zákazníci, omlouváme se, že de 31. 5. 2018 nebudou dostupné pevné linky a to včetně Zelené linky technické podpory. Tento výpadek je z důvodu servisích prací na rozvodné síti E.ON. Pro požadavky na technickou podporu využijte prosím tickety na portále eSupport. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za případné komplikace. .

 

Akce a veletrhy

Podívejte se na přehled Akcí a Veletrhů NEXNET.

Akce a veletrhy...
 

Software ke stažení
Sdílet:

  • Delicious icon
  • Digg icon
  • Reddit icon
  • StumbleUpon icon